Rouw en trauma komen we allemaal tegen in ons leven. Het maakt deel uit van wie je bent en heeft je gevormd tot de persoon die je nu bent. Wanneer rouw of trauma niet verwerkt wordt — wanneer het wordt weggestopt of onderdrukt — kan het een zware lading krijgen. Het kan zich uiten in emoties die je overweldigen, in lichamelijke spanning, in mentale onrust of in innerlijke conflicten. Soms draag je ook ervaringen mee die binnen jouw familie zijn doorgegeven.
Het is belangrijk dat de scherpe randjes van jouw rouw of trauma verzachten. Dat je het kunt zien als een deel van jou, zonder dat het je leven blijft bepalen. Je kunt het niet wegmaken — het hoort bij jouw verhaal — maar je kunt het wél gaan erkennen, voelen, begrijpen en omarmen. En juist daardoor kan de zwaarte ervan afnemen.
Dat is precies wat er tijdens een Terug naar je Kern-sessie gebeurt. Alles wat jou belemmert om vrijer te leven, mag ruimte maken voor jouw eigen natuurlijke stroming.
Wat gebeurt er tijdens een sessie?
Een sessie brengt je terug naar jouw kern — naar een plek in jezelf waar rust, veiligheid, vertrouwen, gelijkwaardigheid, heelheid en vrijheid aanwezig zijn. Je komt meer in het Hier & Nu en meer in jezelf.
Met ontspannings- en ademhalingstechnieken zak je langzaam in een diepe rust. Vanuit die rust maak je contact met een periode waarin een moeilijke situatie plaatsvond. Je kijkt naar jezelf en naar de mensen die bij die situatie betrokken waren. Door vragen, visualisaties en het opnieuw beleven van dat moment, ontstaat er ruimte om te voelen wat er toen niet gevoeld kon worden.
Soms ervaar je het vanuit jouw jongere zelf, midden in de situatie. Soms kijk je er van een afstand naar, alsof je een overzicht hebt. Je kunt jouw jongere zelf troosten, vasthouden, geruststellen en geven wat toen ontbrak. Je kunt ook kijken naar degene die jou pijn heeft gedaan — niet om goed te praten wat er is gebeurd, maar om te zien wie hij of zij was, waardoor verzachting en verzoening mogelijk worden.
Tijdens de sessie volg je steeds jouw gevoel. Verdriet, teleurstelling, boosheid, woede — alles mag er zijn. Je mag huilen, schreeuwen, lachen, vloeken… wat jij nodig hebt om spanning los te laten. Door dit te uiten, wordt de zware lading van jouw rouw of trauma minder.
Je kunt ook voelen waar spanning of oude pijn in jouw lichaam zit. Wanneer dit loskomt, kan jouw lichaam daarop reageren — soms door warmte, soms door druk, soms door pijn die even opkomt en daarna afneemt.
Ik werk met mijn handen op of boven jouw lichaam om je te ondersteunen in dit proces van loslaten en verzachten.
Aan het einde van de sessie kiezen we samen nieuwe woorden, intenties of wensen die jou helpen om verder te gaan. Deze woorden vormen een zachte richtingaanwijzer voor jouw dagelijks leven.
Hoe voel je je daarna?
Na een sessie voel je je vaak lichter, vrijer en meer in jouw kracht. Je ervaart meer ruimte in jezelf en meer helderheid.
Na afloop bespreken we hoe jij de sessie hebt beleefd en wat ik heb waargenomen. Je krijgt praktische handvatten mee om deze nieuwe beweging vast te houden. En natuurlijk kun je altijd contact met mij opnemen wanneer je vragen hebt of iets wilt delen.
Voel jij die ja?
Je bent van ❤ e welkom. Ik ontvang en ontmoet jou graag in de ruimte "Helder Hart" en/of in de ezelkudde van "Land van Overvloed" in Camperduin/Schoorl.
One love for unity.
Mirjam
(06 - 29 37 40 47)
Review:
"Verbazingwekkend alles bij elkaar!
Mirjam is zo ontzettend liefdevol en zonder oordeel. Ook tijdens de sessies waarbij ik mijn trauma van lichamelijk misbruik ben aangegaan en ik woorden uitkraamde die echt heel erg waren. Mirjam kreeg contact met mijn overleden vader en zij heeft mij een zeer waardevolle boodschap van hem meegegeven.
Zo dankbaar dat ik nu veel meer vrijheid voel. Echt een dikke vette aanrader".
"Wonderbaarlijk hoe Mirjam altijd rustig, kalm en zonder oordeel is gebleven toen ik mijn trauma herbeleefde en ik van alles en nog wat uitschreeuwde en vloekte als iemand die bezeten was.
Ik voel me herboren en vrij".
"Waarom kom ik met 1 sessie bij jou wel in contact met mijn vader en kan ik delen van mijn verbinding met hem herstellen?
Ik heb zo veel aya-sessies gehad waarbij mijn vader wel voorbij kwam, maar ik geen contact met hem kon maken omdat ik me van hem wegduw.....of duwde hij zich van mij af?"
Een aantal maanden geleden kwam hij langs voor een "terug naar je kern-sessie". Ik noem het gemakshalve "Jeroen". Jeroen vertelde open, (h)eerlijk en kwetsbaar over zichzelf. Hij deelde o.a. over zijn relatie met zijn vader. Zijn vader was een man die niet bij zijn gevoel on komen, niet praatte over zijn gevoel, maar het wel uitte op een hele vervelende manier, namelijk zijn zoon fysiek, emotioneel en psychisch mishandelen. Jeroen vertelde over de vele aya-sessies waarbij hij in contact wilde komen met zijn vader, maar dit niet lukte. "Of ik duw hem zelf weg, of hij duwt mij weg, of we duwen elkaar weg. Ik krijg er geen antwoord op". Ik gaf aan dat je niet op alles een antwoord hoeft te hebben en dat een antwoord ook later kan komen, bijvoorbeeld pas als je er aan toe bent. Dat vond hij "wel een oke antwoord" van mij.
Ik legde hem uit wat een sessie inhoudt: "Door diverse massage- en energetische aanrakingen, raak je in een diepe ontspanning, een soort van trance. Je gaat uit jouw hoofd (jouw denken) regelrecht naar jouw gevoel/jouw kern....daar waar alleen liefde, vertrouwen, zekerheid, heelheid, eenheid en gelijkwaardigheid is. Tijdens de sessie maak ik contact met de bovenwereld en ben ik een communicatiekanaal.....jouw natuurlijk zelfgenezend vermogen wordt geactiveerd, dat wil zeggen dat jouw natuurlijke dna wordt hersteld en op cellulair niveau transmutatie plaatsvindt. We kunnen van te voren een thema afspreken van wat jij wil transformeren. Ook kunnen we in de overgave gaan en in het vertrouwen én (aan)voelen wat er op dit moment nodig is voor jou om te transformeren/transmuteren".
Jeroen koos voor overgave en vertrouwen....."de flow van het leven" zoals ik dat noem. Hij nam plaats op de massagetafel. Ik legde een deken over hem en begon met de sessie.
Toen hij in een diepe ontspanning/trance was, stelde ik hem de vraag: "Wie is Jeroen?" Hij bleef stil. Ik gaf hem alle ruimte om op zijn tijd wel/niet te reageren en hield ondertussen zijn lichaam in de gaten....hoe reageert zijn lichaam op deze vraag....zie, voel, ervaar ik ergens een (energetische) blokkade? Daar kwam zijn antwoord terwijl er tranen in de kuiltjes van zijn ogen bleven liggen en er tranen naar beneden rolden: "Ik ben iemand die mijn ouders de naam "Jeroen" hebben gegeven". "Kan je iets vertellen over jouw ouders?", vroeg ik hem en hij begon te vertellen. Hij vertelde over zijn vader....dat hij fysiek en psychisch mishandeld werd door hem.....dat zijn vader niet bij zijn gevoel kon komen....dat hij zijn vader als een tiran zag.
Zijn lichaam begon te schokken van het verdriet, de pijn, de boosheid en het gevoel van onmacht van wat hem was aangedaan door zijn vader.
Toen ik hem vroeg of hij kon aangeven waar hij deze pijn voelde, gaf hij zijn keelgebied aan. Door uit te spreken hoe het voelde, met mijn handen de plek aanrakend voor (energetische) activatie en healing, kwam er verlichting.
De diepere laag van rouw en trauma werd aangeraakt.....in dit leven maar ook in een vorig leven.
Ik voelde zijn vader bij ons in de ruimte en vroeg aan Jeroen of hij openstond om contact met zijn vader te maken. "Hij is hier bij ons", zei Jeroen en ik zag een kleine lach op zijn gezicht. Samen maakten wij contact met zijn vader en sprak Jeroen zich uit naar zijn vader.....tranen van verdriet werden tranen van vergeving en geluk.
Aan het bijna-einde van de sessie pakte ik mijn klankschaal en gebruikte ik deze om nieuwe energie en inspiratie te verankeren in zijn lichaam, ziel, hart en geest.
"Jeroen, op jouw eigen tempo en op jouw eigen gevoel mag je weer jouw ogen openen, even jouw tenen en vingers bewegen en weer aanwezig zijn in het Hier & Nu". Hij bleef nog even liggen, liet een zucht van verlichting horen en toonde een brede lach op zijn gezicht.
We praatten nog wat na onder het genot van een (h)eerlijke kop thee en zeiden gedag met een warme, liefdevolle knuffel.